Dizaineriai, kūrę Axor maišytuvus

Garsiausi pasaulio dizaineriai yra sukūrę nemažai revoliucinių santechnikos produktų, kurie pakeitė žmonių prausimosi įpročius, požiūrį į vandens taupymą ir jo grožį. Vokietijos santechninės įrangos kompanijos „Hansgrohe“ kolekcijose - tokių yra ne vienas ir ne du. Tai ne tik įstabūs dizaino kūriniai, padarę milžinišką įtaką ir šiuolaikinio interjero dizaino raidai, bet ir unikalūs technologinių inovacijų ir kokybiško dizaino sinergijos pavyzdžiai. Pristatome įdomiausius, kuriuos garsūs pasaulio dizaineriai sukūrė per pastaruosius keletą metų.

 „Axor One” ( dizainas – „Barbery &  Osgerby”)

„Axor One“ sukūrė britų dizainerių duetas Jay‘us Osgerby ir Edwardas Barberis („Barbery & Osgerby“). Kai vienas įtakingiausių pasaulio dizaino portalų „designboom“ E. Barbery paklausė apie „Axor One“ atsiradimo istoriją, dizaineris nepraleido progos pajuokauti britams būdingu stiliumi: „Iš tikrųjų su vokiečių santechninės įrangos kompanija „Hansgrohe“ gal 100 metų diskutavom, kad reikėtų ką nors kartu sukurti...“. Vėliau dizaineris surimtėjo: „Norėjosi kurti ne dar vieną maišytuvą ar dušo galvutę, bet tikrai kažką prasmingo ir visiškai naujo“. Ir šie žodžiai neskamba arogantiškai iš dizainerių, kurie bendradarbiauja su garsiausiomis dizaino kompanijomis, įgyvendina valstybinius Jungtinės Karalystės Karališkosios monetų kalyklos užsakymus ir yra Londono olimpinėms žaidynių olimpinio deglo dizaino autoriai.

Barber---Osgerby-with-Philippe-Grohe-by-Alexander-Schneider

Pagaliau 2015 metais Londono dizaino festivalyje „Barbery& Osgerby“ kartu su „Hansgrohe“ pristatė unikalų dušo kontrolės modulį „Axor One“. Dizaineriai atkreipė dėmesį, jog vonios kambaryje žmonės naudojasi įvairiais dušo prietaisais, o vandens srovės stiprumą ir temperatūrą priversti reguliuoti skirtingais būdais. „Tai labai komplikuota, be to, ir montuoti reikia skirtingus valdymo įrenginius. Pagalvojome, jog būtų gerai, jei visas šias funkcijas turėtų vienas termostatinis modulis, kuriuo būtų ne tik paprasta naudotis, bet ir jį instaliuoti“, - sakė dizaineriai.  Modulis pasižymi subtiliomis proporcijomis ir itin paprastu valdymu. Į „Axor One“ buvo įdiegta „Select“ technologija, su kuria skirtingi vandens srovės režimai reguliuojami ne sukiojant rankenėles, bet spaudžiant mygtukus.  

axor one

axor one

axor one

axor one axor one

 „Axor Starck V“ (dizainas – Phillipe‘as Starckas).

 Šioje maišytuvų serijoje dizainas ir inovacijos sukasi aplink magišką gamtos reiškinį - vandens sūkurį. Gamintojui  pavyko sukurti technologiją, kad pasukus rankenėlę ne tik pradėtų tekėti vanduo, bet ir korpuso viduje susiformuotų pats tikriausias vandens sūkurys. Maišytuvų dizainą sukūręs  pasaulinė dizaino mega žvaigždė Ph. Starckas pabrėžė, jog jam „tereikėjo“ atskleisti ir subtiliai pabrėžti vandens sūkurio grožį. „Axor Starck V“ dizainas itin minimalistinis, o tuo pačiu – ir itin universalus. Korpusas pagamintas iš skaidraus stiklo, todėl šiuo gamtos stebuklu, dabar sukurtu ir žmonių rankomis, galima grožėtis iš visų pusių. 

Phillippe-Starck

Axor_Starck_V_Group Axor_Starck_V_SingleLever_Chrome_WaterAxor Starck Organic“ (dizainas – Phillippe’as Starckas)

 „Axor Starck Organic“ – dar vienas itin sėkmingas Ph. Starcko ir „Hansgrohe“ bendradarbiavimo pavyzdys. Nors pirmiausia sužavi organiška, augalą primenanti maišytuvo forma, šiame modelyje buvo įdiegta ir unikalių inovacijų. Vandens srovės ir temperatūros reguliavimo rankenėlės tarsi susilieja su plastišku korpusu, tačiau yra skirtingose vietose: temperatūros nustatymo rankenėlė - viršuje, o srovės reguliavimo  - ties ištekėjimo anga. Taip vandens srovės stiprumą galima reguliuoti operatyviau ir atsakingiau. Nors tekančio vandens kiekis yra optimalus (3,5 l per minutę) „Axor Starck Organic“ turi 90 purkštukų, kurie sukuria itin gausiai tekančio vandens pojūtį ir kitiems maišytuvams nebūdingą masažinį efektą.

Axor_Starck_Organic_Ambience_5

Axor_Starck_Organic_Ambience_6

Axor_Starck_Organic

Axor_Starck_Organic

Axor_Starck_Organic

Axor_Starck_Organic

 „Axor LampShower“ (dizainas – Oki Sato („Nendo“)

 Vieno žinomiausių šiuolaikinių japonų dizainerio ir dizaino studijos „Nendo“ įkūrėjo Oki Sato sukurtas dušas – šviestuvas „Axor LampShower“ iškart sulaukė milžiniško susidomėjimo ir neturi analogų. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo neįprastai, „Axor LampShower“ atspindi vieną aktualiausių šiuolaikinio intejero dizaino tendencijų – ribų tarp skirtingų funkcinių namų zonų nykimą. Šios tendencijos palietė ir vonios kambarį, kuriame atsiranda vis daugiau gyvenamajai erdvei būdingų bruožų ir detalių. Pats Oki Sato sakė norėjęs sukurti dizaino objektą, kuriame vanduo ir šviesa būtų kartu ir papildytų vienas kitą. „Šviesa vandeniui suteikia gylio, spalvų, o šviesos prisipildęs vanduo veikia žmogų ir emociškai“,-  pasakojo dizaineris.  

Nendo_Portrait_WaterDream

Ambience_Axor_LampShower_by-Nendo_2

Axor_LampShower_by-Nendo_Ceiling_Chrome_Light

Axor_LampShower_by-Nendo_Wall_Gold_Light

 „Axor ShowerProducts“ (dizainas – studija „Front“)

Iš švedų dizainerių tikiesi tipiško skandinaviško požiūrio – išskirtinio funkcionalumo ir minimalizmo, tačiau „Front“ dizainerės visame pasaulyje išgarsėjo dėl savo nestandartinio žvilgsnio ir nerašytų dizaino taisyklių laužymo.

Šioje dušo kolekcijoje „Front“ pateikia savitą ir šiuolaikišką požiūrį į pramoninius elementus. Tai, kas anksčiau vonios kambaryje būdavo specialiai slepiama po sienomis, dizainerės iškėlė į pirmą planą. Akcentuodamos vamzdžius, vožtuvus, piltuvus ir kitas pramonines detales kūrėjos pavertė juos estetinio pasigėrėjimo objektais, po kuriais gamintojas paslėpė naujausius technologinius sprendimus, pritaikytus šiuolaikiškam žmogui. Šioje dušo sistemoje viskas apgalvota iki smulkmenų, todėl valdyti ir naudotis šiuo dušu labai paprasta ir aišku.

Front_Portrait_WaterDream

Ambience_Loft_Axor_ShowerProducts_by-Front

Ambience_Loft_Axor_ShowerProducts_by-Front_Night

Axor_ShowerPipe_by-Front_Chrome