Interjeras.lt rekomenduoja - Geras dizainas 2016

2016 05 02-07 dienomis vyksta Dizaino savaitė. Šiais metais Domus Galerijoje, kurioje įsikūrę net trys mūsų salonai, dalyvauja "Interjeras.lt rekomenduoja" projekte. Kas tai yra ir kokius gaminius pristato mūsų salonai?

Portalo Interjeras.lt veiklą vysto VŠĮ ,,Aplink tave“, kurios tikslas - požiūrio į aplinką formavimas ir vartojimo kultūros ugdymas, o veiklą orientuota į namų interjero rinkos formuotojus, vartojimo įtakotojus, profesionalus, modernius, aktyviai interjero mada besidominčius vartotojus.
Per visą interjeras.lt gyvavimo veiklą (nuo 2004 metų) yra sukaupta ir skleidžiama didžiulė šios srities praktika. Ženklas interjeras.lt namų temos ekspertu įvardijamas dėl:
       • Kasmet organizuojamo „Metų interjero“ bei kiti namų temos konkursų;
       • kartu su partneriais – žurnalais ,,Centras“, ,,Interjeras.lt pataria“ ir EKOcentru skleidžiamų šios rinkos žinių ir naujienų.
       •partnerystės su žinių skleidimo be renginių ir projektų organizavimo partnerių (pvz. Lietuvos dizaino forumas  ir Dizaino savaitė, open house Vilnius ir pan..)

Projektas startavo 2011 metais Litexpo vykstančiose parodose ,,Jūsų namai“ ir „Baldai“. Per 5 vystymo metus gaminiai buvo renkami parodose „Namų pasaulis“ (Kaunas), „Inter deco“ (Klaipėda), Domus galerijoje Dizaino savaitės metu. Išrinktiems produktams suteikiamas „Interjeras.lt rekomenduoja“ ženklas/lipdukas, kuris papildomai atkreipia lankytojų dėmesį.

Salonas "Vonios dizaino namai"

1. Gaminys: "Axor LampShower" dušo galva

Gamintojas: Hansgrohe

Dizainas: Nendo

Duso_galva_Hansgrohe

axor_lampshower_by-nendo

axor_lampshower_by-nendo

“Axor LampShower” dušas – tai unikalus Axor prekinio ženklo gaminys, sukurtas bendrovei Hansgrohe bendradarbiaujant su japonų dizaino studija Nendo, jau pelnęs daugybę dizaino apdovanojimų. Koncepcijos “vinis” - šviesos ir vandens funkcijų sujungimas, suliejant jas į vieną gaminį, pavadintą Axor LampShower ir tuo įkūnijant vieną novatoriškiausių ir patraukliausių idėjų. Apšvietimas ir vanduo - dvi tolimos funkcinės sritys, kažkada lyg stūmusios viena kitą, šiame gaminyje ne tik gerai dera, bet aukštųjų technologijų pagalba sukuria unikalų ir inovatyvų produktą. Kuo ypatingas šis gaminys? Dizaino požiūriu - visų pirma savo vizualiniu lengvumu ir vandens bei šviesos jungtimi, teikiančia dušui sustiprintų jausminių matmenų. Tai, galima sakyti, poetinės formos gaminys, kai iš šviestuvo žiedo tekanti harmoningos formos srovė apgaubia kūną savo magija. Apšvietimas ir vanduo čia lyg papildo vienas kitą, suardydami vienetinės funkcijos prasmę interjere. Produkto atsiradimo prielaida tapo japonų dizainerio Oki Sato įžvalga - galimybė jungti dušo galvą su lempos forma. Montuojamas tiek prie sienos, tiek prie lubų, dušas savo forma suteikia vonios kambariui gyvenamosios erdvės bruožų. Axor LampShower dizainas yra universalus ir puikiai dera su įvairiais vonios kambario stiliais: Axor taip pat siūlo įvairius specialus paviršiaus padengimus, pavyzdžiui aukso spalvos apdailą, kuri pasižymi prabanga ir kokybe. Neatsitiktinai pateikiama Axor prekinio ženklo pavadinimo kilmė reiškia: AX (keltų kalba = vanduo) + OR (lotynų kalba = auksas).

Gauti apdovanojimai: Interior Innovation Award 2014, red dot product design award 2014 

2. Gaminys: vonia "Cape Cod"

Gamintojas: Duravit

Dizainas: Philippe Starck

duravit-cape-cod-vonia

duravit-cape-cod-vonia

duravit-cape-cod-vonia

Cape Cod – tai dar viena pietrytinėje JAV dalyje esančio smėlėto pusiasalio Cape Code įkvėpta prancūzų dizaino žvaigždės Philippe Starck serija. Ją sudaro baldas, praustuvas ir vonia, leidžiantys į vonią pažiūrėti iš naujos perspektyvos. Tai įvyksta pašalinant ribas tarp uždaros patalpos ir gamtos. Čia natūralumas tampa nuolatine vonios kambario dalimi, skirta atsigaivinimui ir jėgų atgavimui tarp estetiškai patrauklių medžiagų bei formų. Keraminiai „Cape Cod“ serijos praustuvai pasižymi savitai plonomis briaunomis, prie kurių gali būti derinamos vonių formos ir kokybiški vonios kambario baldai. Tikras perliukas išskirtinio skonio ir estetinio pajautimo vartotojui. Cape Cod serijos vonios yra sukurtos atsipalaidavimui: švelnios formos pagalvėlė vonioje suteikia maudymosi malonumą ir sukuria lengvumo pojūtį. Vonia sukurta kaip monolitas ir pagaminta iš naujosios medžiagos DuraSolid A, kuri siūlo maloniai šiltą prisilietimo pojūtį ir aukštos kokybės matinio paviršiaus išvaizdą. Vonia siūloma įvairių tipų: laisvai stovinti, montuojama prie sienos per vidurį, kairėje arba. Taip pat vonią galimą užsakyti ir su oro masažo sistema ir / arba integruota garso sistema, valdoma naudojant "Bluetooth" suderinamą įrenginį. Cape Cod vonia erdvei suteikia solidumą, o kartu ir nuostabų gamtos lengvumą.

Gauti apdovanojimai: iF DESIGN AWARD 2016

Salonas "Muresta"

1 gaminys: INO praustuvas su spintele

Gamintojas: Laufen

Dizainas: Toan Nguyen

laufen-ino-praustuvas

 

Praustuvų gamybai buvo panaudota „Laufen“ patentuota inovatyvi keramika „Saphir Keramik“, kurios jau žinomos savybės verčia kilnoti antakius: neįtikėtinai lengva, tvirta ir atspari. Palyginus su tradicine keramika sienelių storis sumažėja iki 4 mm (vietoj standartinio 7-8 mm), briaunos spindulys- vos 1-2 mm, atsparumas lenkimui padidėjęs 2-2,5 karto ir dabar prilygsta plienui.... T. Ngueno pasiūlyti praustuvų dizaino sprendimai taip pat atskleidžia šios medžiagos galimybes. „Ino“ išsiskiria itin plastiška forma, plonomis sienelėmis ir unikaliu vientiso keraminio praustuvo su lentynėle sprendimu. Tarptautiniai dizaino apdovanojimai jau rikiuojasi į eilę, o pirmuoju įteiktu jau tapo prestižinis „Design Plus“.

Gauti apdovanojimai: Design Plus Award 2015 Designpreis Rheinland-Pfalz 2015 Best of the Year (BOY) – Honoree 2015

2 gaminys: VAL praustuvas su spintele

Gamintojas: Laufen

Dizainas: Konstantin Grcic

laufen-val

laufen-val-keramika

„Val“ gaminama iš vos prieš kelis metus „Laufen“ kompanijoje sukurtos unikalios sudėties keramikos „Saphir Keramik“. „Laufen“ pirmoji pasaulyje patentavo technologiją, kurios dėka atsirado galimybės tradicinei keramikai suteikti visiškai naujų ir iki šiol jai nebūdingų savybių – tvirtumo, lengvumo, atsparumo. Praustuvų iš naujos keramikos sienelių storis sumažėjo iki 4 mm, o briaunos spindulys- 1-2 mm (iki šiol briaunų storio standartas buvo net 7-8 mm). „Saphir Keramik“ atsparumas lenkimui palyginus su įprasta keramika padidėjo net 2-2,5 ir dabar prilygsta... plienui. Neįtikėtino plonumo, itin estetiški išgrynintų stačiakampio ir asimetriškų formų „Val“ praustuvus galima laikyti tikra K. Griciaus dizaino filosofijos ir kūrybinio braižo vizitine kortele. Tačiau skiriamuoju šios kolekcijos bruožu tapo „Val“ keraminių praustuvų paviršiai. Dizaineris pasiūlė juos dekoruoti subtiliais reljefiniais raštais, kurie praustuvams suteikė ne tik estetiškumo, bet ir papildomo praktiškumo.

Gauti apdovanojimai: AiT / Innovationspreis Architektur + Technik 2015 iF gold design award 2016

Salonas "Eldoris"

1 gaminys: Keraminės plytelės "Danubio"

Gamintojas: Peronda

Serija „Danubio“ laimėjo „2014 metų sienų plytelės“ titulą, kurį suteikė Didžiosios Britanijos „Plytelių asociacija“. Natūralaus klinčių reljefo plytelės interjerui suteiks subtilų gamtos prisilietimą.

PERONDA Danubio 2

PERONDA Danubio 3

PERONDA Danubio 4

2 gaminys: Keraminės plytelės "Craft"

Gamintojas: Peronda

Dizainas: JOAN ROJESKI 

Serija "Craft" ypatinga tuo, jog už kiekvienus nupirktus šios serijos 10kv.m plytelių, Peronda įsipareigoja pasodinti po medelį. Šią kolekciją įkvėpė ekologiškumas. Buvo perdirbtas visas Peronda ofisuose surinktas popierius, kuris savo forma ir grafika įkvėpė "Craft" kolekcijos vaizdą, kurį matome dabar.

Peronda Craft 1

Peronda Craft 2

Peronda Craft

3 gaminys: TECElux WC terminalas

Gamintojas: TECE

Dizainas: NOA GbR Lammel & Illert (Michael Lammel, Maren Dillon)

tecelux-2

tecelux-wc-terminalas

tecelux wc terminalas

Paspausti ir nuplauti – tai buvo vakar. Šiandieninis WC gali ir privalo daug daugiau: nuplauti ir pūsti šiltą orą, valyti orą ir nusiplauti. Daugiau higienos ir patogumo dažniausiai kenkia estetikai. TECE sukūrė tokią formą, kuri apjungia visas funkcijas. Technika dingsta sienoje, matoma lieka tik balto arba juodo saugaus stiklo plokštė. TECElux galima kombinuoti beveik su visais unitazais, įskaitant ir daugelį unitazų su bidė funkcija. Plati terminalo stiklo plokštė apsaugo sieną nuo purslų, o tai reiškia, kad sieną nebūtina dengti plytelėmis. Aukščiausios klasės TECElux komplektą sudaro: WC su oro filtravimo sistema „ceramic-Air“, elektroniniu "sen-Touch" vandens nuleidimo būdu ir reguliuojamu „m-Lift“ unitazo aukščiu.

Gauti apdovanojimai: „Red Dot 2011“ dizaino apdovanojimas, „Design Plus“ apdovanojimas "Innovation Award for Architecture + Technology“ apdovanojimas "Product Design award 2012"

4 gaminys: TECEsquare vandens nuleidimo plokštelė

Gamintojas: TECE

tece-square

tece-square2

TECEsquare yra iš nerūdijančio plieno ir itin plokščia, todėl puikiai įsilieja į modernų vonios kambario dizainą. Trys siauri tarpeliai žymi vandens nuleidimo mygtukus - platus mygtukas skirtas pilnam vandens nuleidimui, o siauras - daliniam. Siekdama įgyvendinti neįprastą dizainą, TECE sukūrė svirtelių technologiją, kuri įjungiama paspaudžiant mygtukus. Panaudojus specialų integruoto montavimo rėmelį, plokštelė įmontuojama į sieną. Matoma lieka tik tik plokščia nerūdijančio plieno plokštelė, kurios storis yra 2 mm. TECEsquare vandens nuleidimo plokštelė atrodo labai estetiškai. Kaip ir kitos TECEloop serijos plokštelės, šios gali būti montuojamos paprastai prie sienos arba įleidžiamos į sieną, lygiai su jos paviršiumi, panaudojant specialų integruoto montavimo rėmelį.

Gauti apdovanojimai: "Design Plus Preis" ir "Reddot design award 2010" ir buvo nominuota Vokietijos dizaino apdovanojimui 2010 ir 2011.