Kodėl reiktų sakyti "taip" keraminėms plautuvėms?

Keraminė plautuvė virtuvėje? Dažnas išgirdęs pasiūlymą pasirinkti keraminę plautuvę, ko gero, dar kartą perklaustų, ar teisingai suprato. Tačiau tai - ne toks jau ir ekscentriškas pasirinkimas ar dizainerio užgaidos, kaip vis dar galvoja nemažai lietuvių. Jau vien dėl to, kad keraminės plautuvės nėra kažkokia naujovė. Pirmosios montuojamos keraminės plautuvės atsirado dar šeštajame dešimtmetyje, tačiau net ir praėjus daugiau kaip pusei amžiaus devyni iš dešimties pasakytų, jog keramika puikiai tinka vonios kambaryje, bet tikrai ne virtuvėje. Išties vartotojai nerūdijančio plieno virtuvės plautuvę renkasi dėl ilgo privalumų sąrašo, kita vertus, tuomet nėra jokios galimybės pasirinkti norimą spalvą ir priderinti ją prie bendros virtuvės stilistikos.

Tačiau ir keraminių plautuvių privalumams išvardinti neužtektų vienos rankos pirštų. O galiausiai tektų padaryti netikėtą išvadą: keramika ir kitomis savo savybėmis nenusileidžia nerūdijančio plieno plautuvėms. Tad kodėl verta pasakyti „taip“ keraminėms virtuvės plautuvėms?

NATŪRALUMAS

Dėl keramikos natūralumo, draugiškumą aplinkai pranašumų prieš kitas medžiagas abejonių nekyla. Gamybos procese, kuris nesikeičia jau kelis šimtmečius, naudojama tik skysta natūrali keraminė masė. Supilta į formą, ji džiovinama, rankiniu būdu glazūruojama, beveik parą deginama 1 200°C temperatūroje, kol galiausiai atvėsinama ir nušlifuojama.

SUBWAY80_M_0808

ATSPARUMAS IR PRIEŽIŪRA

Keraminės plaututuvės kaip ir nerūdijančio plieno puikiausiai tinka visoms maisto ruošimo funkcijoms. Jos yra atsparios karščiui, šalčiui, įvairių medžiagų, taip pat ir cheminių poveikiui, o jų priežiūrai ir valymui nebūtina skaityti specialių instrukcijų. Dar daugiau - viena garsiausių keramikos kompanijų „Villeroy & Boch” visai neseniai pristatė technologiją „ceramic plus“, kuri nustatė visiškai naujus keraminių plautuvių priežiūros standartus. Keramikos paviršius padengiamas specialiu apsauginiu sluoksniu, ant kurio vanduo formuojasi į lašelius, todėl purvas ir kalkės nesikaupia ir efektyviau nubėga. Toks paviršius nusivalo tarsi reklaminiame filmuke - paprastai ir greitai.

SUBWAY45_DEKOR_26_M_0808

SUBWAYXM_EINB_WEISS_S_L_1111

HIGIENA

Keramika apskritai laikoma viena higieniškiausių medžiagų. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios ji taip sėkmingai pritapo vonios kambaryje. Keramika nesugeria jokių skysčių, medžiagų ir kvapų.

ATSPARUMAS

Keraminėms plautuvėms dažniausiai prikaišiojamas menkas atsparumas įbrėžimams ir smūgiams. Tačiau dažniausiai nesigilinama į įvairius tyrimus, kurie pateikia netikėtą išvadą: keramikos atsparumas smūgiams ir įbrėžimams yra itin aukštas ir prilygsta... nerūdijančiam plienui. Žinoma, kad įbrėžimų nuo metalinių puodų ar įrankių iš tikrųjų gali likti, bet tai jokiu būdu nereiškia, jog keramika automatiškai suskils. Be to, šiuos įbrėžimus nuo emalės nesunku pašalinti naudojant specialius valiklius. Galiausiai net jei ir šis teiginys skamba neįtikinamai, kodėl keraminių praustuvų vonios kambaryje dar nepakeitė nerūdijančio plieno...

SUBWAY45_D_08_1112

MONTAVIMAS

Keraminės plautuvės pagal montavimo būdą gali būti kelių tipų, formų, o jų dydis svyruoja nuo 45 iki 90 cm. Montuojant ant stalviršio, plautuvė statoma į jau išpjautą skylę, o stabilumas užtikrinamas specialia lipnia juosta. Modulinės montuojamos ant baldo arba specialios konsolės. Keraminę plautuvę galima statyti ir po stalviršiu. Su stalviršio paviršiumi susiliejusią plautuvę itin patogu valyti ir prižiūrėti.

CISTERNA_56_SAND_0812

3345_CISTERNA60B_VARI_L_RET_1213

STILIUS IR CHARAKTERIS

Vonios kambaryje keramika dažniausiai būna tik balta, tačiau techninės galimybės leidžia jas gaminti įvairių spalvų, net juodas. Ypač orginaliai atrodo baltos plautuvės, dekoruotos elegantiškais dekoratyviniais raštais. Tokias virtuvines plautuves prieš keletą metų užėjus neobarokinės stilistikos madai vieni pirmųjų pristatė „Villeroy& Boch“. O interjero, architektūros profesionalai pabrėžia ne keraminių plautuvių gebėjimą prisitaikyti prie skirtingų interjero stilių, bet kurti ir pabrėžti išskirtinį virtuvės charakterį.

SPUELSTEIN-EINZEL-M-OD-RET-OD-FU_2012

TITEL02_TIMELINE_LAROSE_VARI_L_0908

3345_COUNTRYSUED_L_RET_RAND_DEKOR_AVIA_AZ.jpg

FORMŲ ĮVAIROVĖ

Nors dėl funkcionalumo ir patogumo pačios populiariausios yra stačiakampio ir kvadrato formos plautuvės su keliais skirtingų dydžių dubenimis, gamintojai siūlo ir kampinių. Kokybiškų keraminių plautuvių gamintoją galima atpažinti ir iš to, ar prie plautuvių siūlomi kokybiški virtuviniai maišytuvai ir aksesuarai - nerūdijančio plieno sieteliai, krepšiai, universalios pjaustymo lentos, muilo dozatoriai. Aksesuarai ne tik gerokai palengvina maisto ruošimo procesą, bet ir būna stilistiškai priderinti prie plautuvių.

SOLO_ECK_ESPRESSO_0812

NH_NEW_WAVE_60_CLOSE_UP_L_0508

KAINA

Dažniausiai keraminėms plautuvėms prikaišiojama aukštesnė kaina. Tačiau apgaudinėti savęs neverta - kokybiškos ir pigios nebūna ir nerūdijančio plieno virtuvės plautuvės. O jeigu pagrindiniu pasirinkimo kriterijumi vis dėl to yra mažiausia kaina, tuomet jokio skirtumo, kokia apskritai plautuvė bus sumontuota jūsų virtuvėje. Duravit keraminės plautuvės.