Laufen "VAL" triumfas 2016 iF Gold Design Award

5,295. Tiek šiemet pramoninio dizaino produktų iš viso pasaulio buvo pateikta, ko gero, prestižiškiausio tarptautiniu dizaino apdovanojimo „iF Gold Design Award“ vertinimui.  58 dizaino ekspertų komisija nusprendė, jog tik 75 iš jų nusipelnė apdovanojimo, skiriamo už išskirtinį dizainą, inovatyvumą ir aukščiausią kokybę. Nuo šiol šiame sąraše - ir dizainerio Konstantino Grciciaus šveicarų santechninės keramikos grandui „Laufen“ sukurta vonios kambario kolekcija „Val“.

laufen-val-praustuvas

Ir „Laufen“, ir K. Grciciui šis apdovanojimas išskirtinis. „Val“ gaminama iš vos prieš kelis metus „Laufen“ kompanijoje sukurtos unikalios sudėties keramikos „Saphir Keramik“. „Laufen“ pirmoji pasaulyje patentavo technologiją, kurios dėka atsirado galimybės tradicinei keramikai suteikti visiškai naujų ir iki šiol jai nebūdingų savybių – tvirtumo, lengvumo, atsparumo. Praustuvų iš naujos keramikos sienelių storis sumažėjo iki 4 mm, o briaunos spindulys- 1-2 mm (iki šiol briaunų storio standartas buvo net 7-8 mm). „Saphir Keramik“ atsparumas lenkimui palyginus su įprasta keramika padidėjo net 2-2,5 ir dabar prilygsta... plienui.

laufen-val

val-laufen-vonia

Nestebina, kad „Saphir Keramik“ sukėlė tikrą revoliuciją vonios kambaryje. Dizaineriai lyg susitarę vienu balsu kartojo, jog kūrybinis procesas dirbant su „Saphir Keramik“ dėl praktiškai neribotų ir iki galo neatrastų šios medžiagos galimybių tampa tikru iššūkiu.

Nors tuos dizainerius, jau dirbusius su „Saphir Keramik“, kol kas galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, kiekvienas iš jų savo kolekcijose pasiūlė tokių dizaino sprendimų, kurie jau padarė milžinišką įtaką šiuolaikinio vonios kambario raidai ir interjero dizaino tendencijoms.  

Dizaineris Andreas Dimitriadis kolekcijoje „Living Square“ itin akcentavo charakteringą dubenų sienelių plonumą ir briaunų aštrumą.  Italų dizaineris Roberto Palombo kolekcijoje „Kartell by Laufen“ vonios kambariui pasiūlė visiškai unikalią keramikos ir baldų, aksesuarų iš aukščiausios kokybės naujosios kartos polikarbonato sinergijos koncepciją.

laufen-living-square

Kartu 2015 metais savo vonios kambario kolekcijas iš „Saphir Keramik“ pristatė ir du geri bičiuliai – dizaineriai T. Nguyenas ir K. Grcicius. Ir abu vėl nustebino.

„Laufen“ puikiai žinojo, kad ir K. Gricius, ir T. Nguyenas, iki tol dar nebuvo sukūręs nei vienos santechninės keramikos kolekcijos. Tačiau šioje situacijoje „Laufen“ įžvelgė ne trūkumą, bet privalumą ir naujas galimybes. Dizainerių nevaržė jokie išankstiniai nusistatymai, o gamintojui kaip tik ir reikėjo naujo ir šviežio požiūrio į vonios kambarį, nes Saphir Keramik“ keramikos savybės galimybės praktiškai neribojo dizaino idėjų ir gamybos.

Nguyeno kolekcijoje „Ino“ pagrindiniu akcentu tapo neįprastas, tačiau itin funkcionalus ir estetiškas vientiso keraminio praustuvo ir lentynėlės sprendimas.

laufen-ino-praustuvas

laufen-ino-vonia

Jei T. Nguyeną galima laikyti kylančia dizaino žvaigžde, tai K. Gricius jau ne vieną dešimtmetį priklauso pasauliniam šiuolaikinio dizaino elitui. Tačiau kolekcijos pristatymuose net ir šis kuklus ir mažakalbis dizaineris neslėpė, jog 2014 metais prasidėjęs bendradarbiavimas su „Laufen“ ir naujos kolekcijos kūrimas jam tapo vienu įsimintiniausių kūrybinių iššūkių ir puikia profesine patirtimi.

Neįtikėtino plonumo, itin estetiški išgrynintų stačiakampio ir asimetriškų formų  „Val“ praustuvus galima laikyti tikra K. Griciaus dizaino filosofijos ir kūrybinio braižo vizitine kortele. Tačiau skiriamuoju šios kolekcijos bruožu tapo „Val“ keraminių praustuvų paviršiai. Dizaineris pasiūlė juos dekoruoti subtiliais reljefiniais raštais, kurie praustuvams suteikė ne tik estetiškumo, bet ir papildomo praktiškumo. Subtiliais kolekcijos akcentais tapo keraminiai aksesuarai, kuriuos „Laufen“ taip pat gamina iš „Saphir Keramik“.

Tad audringų  aplodismentų „Val“ tikrai verta. Ir gal net ne vieno griausmingo „valio!”.

laufen-val