Metas pamiršti nuobodžius praustuvus!

Jei šiuolaikinį vonios kambarį jau galima įsivaizduoti be vonios, tai net pačiame mažiausiame vonios kambaryje turi būti praustuvas. Kokie praustuvai gali būti, kokias įdomiausias dizaino naujienas pasaulinėje santechnikos parodoje ISH Frankfurte pristatė įvairūs gamintojai, pasakoja kompanijos „Muresta“ rinkodaros vadovė Nomeda Ivanauskienė ir dizaino publicistas Vaidotas Norkus.

Pašnekovai sutaria, kad norint sukurti harmoningą stilistinę visumą praustuvai turi derėti su kita santechnine keramika. „Dėl šios priežasties geriausia rinktis kompleksines vonios kambario kolekcijas, kuriose santechninė keramika stilistiškai suderinta ne tik tarpusavyje, bet ir su santechnine įranga, baldais, aksesuarais“, – sako N. Ivanauskienė. Pašnekovė taip pat atkreipė dėmesį, kad praustuvų asortimentas lyginant su kita santechnine keramika yra vienas didžiausių.

„Praustuvai yra skirtingo tipo, dizaino, dydžio. Jie gali būti pakabinami, pastatomi, įleidžiami ar pusiau įleidžiami į baldus, taip pat su praplatintais kraštais. Ir klasikinio, ir modernaus stiliaus interjeruose populiarūs praustuvai- dubenys“, - pasakojo N. Ivanauskienė. Kiek, kur ir kokius praustuvus montuoti priklauso ne tik nuo interjero stiliaus ar šeimininkų skonio ir poreikių, bet ir patalpos dydžio, kiek žmonių naudosis vonios kambariu, kiek vonios kambarių apskritai būste yra...

Pasaulinio garso santechninės keramikos gamintojas „Duravit“ šiemet pristatė atnaujintą milžiniško populiarumo sulaukusią dizaino studijos „Sieger Design kolekciją „Happy D.2”.

Happy_D_2_Duravit2

 Happy_D_2_Duravit3

„Šią vonios kambario kolekciją interjero dizaineriai, jų klientai pamėgo ne tik dėl klasikinių plastiškų formų, lengvos vizualinės kalbos. Labai platus praustuvų pasirinkimas taip pat prisidėjo prie jos populiarumo“, - pastebi N. Ivanauskienė.

 Duravit "DuraStyle" kolekcija:

 DuraStyle_Duravit5

DuraStyle_gam.Duravit

Pasak V.Norkaus, būtų sunku išskirti vieną dominuojantį praustuvų dizaino stilių, tačiau atkreipė dėmesį, jog griežtų geometrinių formų, lakoniško ir nepretenzingo dizaino keramika pasižymi įvairesnėmis vonios kambario erdvės projektavimo ir universalesnėmis planavimo galimybėmis.

 „Tarkim, kompanijos „Villeroy&Boch” kolekcijos „Architectura“ santechninei keramikai, taip pat ir praustuvams, būdinga minimalistinė dizaino kalba, dominuoja klasikinių – apskritimo, ovalo, stačiakampio formos. Tačiau toks ir buvo gamintojų tikslas – sukurti santechninės keramikos seriją, kurią būtų galima kuo universaliau pritaikyti ne tik privačiose, bet ir visuomeninėse erdvėse“,- sakė V. Norkus.

Architectura_VilleroyBoch

Aveo_VilleroyBoch

Pašnekovai atkreipė dėmesį, jog ir jau sukurtos vonios kambario kolekcijos nuolat papildomos naujais praustuvų modeliais. „Tarkim, „Palomba Collection“ yra viena sėkmingiausių šveicarų santechninės keramikos milžinės „Laufen“ vonios kambario kolekcijų, - pasakojo V. Norkus.

 Jis pastebi, jog šeimyninis italų dizainerių tandemas Ludovica ir Roberto Palombos sukūrė išties įspūdingo dizaino praustuvus, primenančius vandens nuglūdintus akmenukus. Šiemet kompanija praustuvų liniją papildė ir pastatomu modeliu.

Palomba Collection_Laufen4

Palomba Collection_Laufen2

N. Ivanauskienė taip pat siūlo atkreipti į dar vieną šios kompanijos naujieną - patentuotą ir analogų pasaulyje neturinčią „Saphir Keramik“ keramiką. „Šios keramikos pristatymas šiemet sukėlė tikrą revoliuciją. Gamintojai į keramikos sudėtį įmaišė safyruose aptinkamo mineralo korundo, kuris jai suteikė neįtikėtino tvirtumo, lengvumo ir atsparumo. Dėl šių savybių keramikos sienelių storis sumažėjo iki 4 mm, o briaunų – net iki 1-2 mm. Taip pat net kelis kartus padidėjo keramikos atsparumas lenkimui, ir šiomis savybėmis dabar prilygsta plienui“, - sakė N. Ivanauskienė.
 
modtext_525666d921fc5_b4
 
modtext_5256670db0d06_b4
„Saphir Keramik“ jau panaudota keliose serijinės gamybos kolekcijose - bendrame „Laufen“ bei italų plastikinių baldų gamintojo „Kartell“ projekte „Kartell by Laufen“, kurią kūrė jau anksčiau paminėtas dizaineris Roberto Palomba, bei dizaino studijos „Platinium design“ serijoje „Living Square“.
 
Kartell_by_Laufen_Laufen2
 
Kartell_by_Laufen_Laufen