Šiuolaikiniai praustuvai: ateitis jau atėjo

Keramika dėl estetikos ir higienos, o pastaraisiais metais dar labiau akcentuojant ir natūralumą bei draugiškumą aplinkai jau daugiau kaip pusę amžiaus rodos nepamainoma vonios kambaryje, nors ir turi keletą minusų. Kai kurios savybės ir specifiniai gamybos niuansai iki šiol stipriai ribodavo keraminių praustuvų sienelių storį, lenkimo kampų galimybes, į kurias turėdavo atsižvelgti ir dizaineriai, ir gamintojai. Galiausiai visuomet egzistavo, tiesa, labiau teorinė keramikos įskilimo tikimybė. Bet taip buvo iki šiol. Pastaraisiais metais keramika ne tik išgyvena tikrą revoliuciją, bet ir įgijo naujų konkurentų. Ir šie pokyčiai pastebimiausi kalbant apie praustuvus, be kurių neįmanoma įsivaizduoti net paties mažiausio vonios kambario.

Kai prieš porą metų šveicarų santechninės keramikos milžinė „Laufen“ pirmą kartą pristatė naują keramiką „Saphir Keramik“, visiems tapo aišku, jog vonios kambarys sulaukė revoliucinių permainų. Šveicarai nesukūrė keramikos pakaitalo, bet atrado ir užpatentavo technologiją, kaip į sudėtį įmaišius safyruose aptinkamo mineralo korundo suteikti visiškai naujų ir iki šiol jai nebūdingų savybių. Korundas tradicinę keramiką pavertė neįtikėtinai tvirta, lengva ir atsparia. Šveicarai pradėjo gaminti keraminius praustuvus, kurių sienelių storis sumažėjo iki 4 mm, o briaunų- 1-2 mm (palyginimui - iki šiol briaunų storio standartas buvo net 7-8 mm). „Saphir Keramik“ atsparumas lenkimui palyginus su įprasta keramika padidėjo net 2-2,5 ir dabar prilygsta... plienui. Su tokia keramika visiškai naujos kūrybinės galimybės atsivėrė ir dizaineriams. Pirmasis jas išbandė dizaineris Andreas Dimitriadis kolekcijoje „Living Square“ pabrėžęs praustuvuose sienelių plonumą ir briaunų aštrumą. Šiemet „Laufen“ pristatė dar dvi naujas kolekcijas, kurių praustuvai iš „Saphir Keramik“ išsiskyrė unikaliais dizaino sprendimais. Pasaulinė dizaino žvaigždė K. Gricius kolekcijoje „Val“ praustuvų paviršius dekoravo iki šiol keramikai nebūdingais reljefiniais raštais.

Laufen VAL

Laufen VAL praustuvas

 

O dar viena kylanti žvaigždė T. Nguyenas su „Ino“ nustebino neįprastu vientisu keraminio praustuvo ir lentynėlės sprendimu.

Laufen INO

Laufen INO

Su „Saphir Keramik“ į vonios kambarį drąsiai įžengė ir kitos medžiagos. „Kartell by Laufen“ kolekciją „Laufen“ įgyvendino bendradarbiaudama su vienu žymiausių italų plastikinių baldų gamintoju „Kartell“. Italų dizaino žvaigždė Roberto Palomba sukūrė išskirtinio dizaino praustuvus, kurie subtiliai dera prie baldų, veidrodžių, aksesuarų iš naujosios kartos polikarbonato.

KARTELL by LAUFEN

KARTELL by LAUFEN

KARTELL by LAUFEN

KARTELL by LAUFEN praustuvas

KARTELL by LAUFEN

Ir nors su „Saphir Keramik“ „Laufen“ aplenkė kitus keramikos gamintojus, akivaizdūs šios medžiagos privalumai nekėlė abejonių: tik laiko klausimas, kada ir kiti keramikos gamintojai pasiūlys rinkai ką nors panašaus. Vokietijos santechninės keramikos milžinė „Villeroy& Boch” taip pat jau pristatė patentuotą keramiką „TitanCeram©“. Unikalioje sudėtyje yra molio, kvarco, špato ir titano oksido. Pirmoji kolekcija, atskleidžianti šios medžiagos galimybes buvo „Artis“. Keturių skirtingų formų praustuvai išsiskiria itin tiksliomis linijomis ir plonomis briaunomis.

Villeroy Artis praustuvai

Villeroy Artis

O vos prieš porą mėnesių „Villeroy&Boch“ pristatė ir „premium“ klasės laisvai pastatomą praustuvą „Octagon“, kuris dar akivaizdžiau parodė „TitanCeram©“ keramikos savybes išgauti ryškius kampus, ypač tiesias linijas ir plonas briaunas. Šio praustuvo autorius dizaineris Kai Steffanas pasiūlė vidinę praustuvo dalį dekoruoti efektingu reljefiniu aštuonkampiu dekoru.

Villeroy Octagon

Villeroy Octagon praustuvas

Villeroy Octagon praustuvas

Kalbant apie praustuvų naujoves šiemet nustebino ir vokiečių „Kaldewei“. Daugeliui gali kilti klausimas, kas bendro tarp „Kaldewei“ ir praustuvų? Juk ši kompanija iki šiol buvo laikoma neabejotinu pasauliniu plieninių vonių ir dušo padėklų lyderiu? Būtent, čia ir slypi intriga. „Kaldewei“ šiemet pristatė pirmuosius... plieninius praustuvus. Ir padarė tai itin efektingai. Praustuvai papildė populiarias „Kaldewei“ vonių kolekcijas „Puro, „Cono“ ir „Centro“. O kad nepasirodytų per mažai - dizaineris Arik Levy sukūrė ir visiškai naują vonios ir pastatomo praustuvo modelį „Emerso“, o Anke Salomon – praustuvo ir vonios kolekciją „Silenio“, kurie atskleidžia visiškai naujas plieno panaudojimo vonios kambaryje galimybes. Praustuvai yra skirtingų dydžių, pastatomi ir įleidžiami –iš viso apie keturiasdešimt modelių, tad pasirinkimas išties nemažas. „Kaldewei“ praustuvus padengė specialiu emalės sluoksniu, kuris šiems praustuvams suteikia neįtikėtino panašumo su keramika. Tad vartotojas turi dar daugiau galimybių įsirengti tokį vonios kambarį, apie kokį dar prieš penkmetį buvo galima tik pasvajoti.

Kaldewei Puro

Kaldewei Puro

Kaldewei Centro

Kaldewei Emerso

Kaldewei Cono