Akcijos | Akumuliacinės talpos
Veikimo principas
Akumuliacinės talpos turi cilindro formos konstrukciją, kurios viduje randasi izoliuotas vandens bakas, galintis ilgą laiką palaikyti aukštą temperatūrą. Talpos gali turėti papildomos izoliacijos sluoksnį, kas padeda išlaikyti šilumą bako viduje dar ilgesnį laiką su minimaliais energijos praradimais. Akumuliacinių talpų privalumu išskiriama ir galimybė jas prijungti prie bet kokio šilumos šaltinio. Šiuos įrenginius galima naudoti su įvairiais šilumos šaltiniais: saulės kolektoriais, kietojo kuro katilais o taip pat elektriniais ir dujiniais katilais. Jų nauda ypač išaiškėja kartu su kietojo kuro katilais, kurie yra efektyviausi kai dirba pilnu pajėgumu. Tokiu atveju tinkamai sudega visas kuras, kuris dega ilgiau. Tačiau net ir po gan ilgo naudojimo, katilo gautą šiluma išsilaiko sistemose geriausiu atveju kelias valandas. Akumuliacinių talpų pagalba, šį laiką galima prailginti 2 ar net 3 kartus. Tai leidžia rečiau kūrenti katilą ir taip prailginti jo veikimo laiką bei naudoti 20-30 % mažiau kuro. Be to, taip pat nėra poreikio katilą naudoti ne pilnu pajėgumu, kuriuo eigoje kuras dega ne taip kokybiškai ir išskiria gerokai daugiau sodžių ir smalkių. Akumuliacinės talpos veikimo principas remiasi ir tuo, kad talpa kaupia šilumos perteklių ir ją grąžina tik tuomet kai reikia. Tai ypač aktualu naktį ar dienos metu esant darbe. Tai inovatyvus įrenginys, kuris kaupia ir atiduoda šilumą be jokių papildomų išlaidų, nes grąžinamas sukauptas šilumos rezervas, kurį talpą skleidžia, esant šilumos stokai. Taigi šias talpas galima palyginti su dideliais akumuliatoriais, kuriuose iš šilumos šaltinių kaupiama energija, pagal poreikį yra perduodama šildymo arba vandentiekio sistemoms. Priklausomai nuo modifikacijos, akumuliatorinės talpos yra skirtos darbui su tam tikrais šilumos šaltiniais. Akumuliacinė talpos gali būti įrengiamos jeigu namai šildomi kietuoju kuru, įrengta geoterminio šildymo sistema, šildotės malkomis, medienos granulėmis, anglimi, šildymui naudojate elektrinį katilą.
Akumuliacinės talpos nauda ir paskirtis
Akumuliacinės talpos yra puikus pasirinkimas siekiant maksimaliai išnaudoti šilumos energiją bei suteikti komforto ir patogumo namuose. Akumuliacinės talpos kaupia šilumos perteklių, o kai jo trūksta – paduoda jį į šildymo sistemą. Pagrindinė šių įrenginių paskirtis yra kuo tolygesnis patalpų šildymas, kad patalpose esanti oro temperatūra būtų kuo pastovesnės temperatūros. Jeigu šildymo sistema yra naudojama be akumuliacinės talpos, atsiranda temperatūrų svyravimai patalpoje, kadangi yra paduodama perteklinė susikaupusi šiluma. Tokiu atveju patalpoje gali būti per didelė oro temperatūra, o šildymo sistemai atvėsus, oro temperatūra patalpoje staigiai krenta, tokiu atveju atsiranda temperatūrų svyravimas. Jeigu akumuliacinės talpos nėra, šilumos perteklius patenka į patalpas, tačiau jose ilgai neužsilaiko, nes langai, stogas yra puikūs šilumos laidininkai.
Akumuliacinė talpa, nepriklausomai nuo namuose įrengtos šildymo sistemos suteikia komfortą bei užtikrina efektyvų šildymo sistemos darbą. Katilinės su akumuliacinėmis talpyklomis vienas iš privalumų yra ir saugumas. Talpykla užtikrina, kad sistemoje ir katile neužvirtų vanduo, taip pat užtikrina patogesnį eksploatavimą, gerokai didesnį – iki 25 procentų vidutinį metinį naudingumo veikimo koeficientą, leidžiantį sutaupyti kuro.
Akumuliacinės talpos pasirinkimas
Vienas iš svarbiausių aspektų renkantis šį įrenginį yra jo talpa. Akumuliacinės talpos dydis turi priklausyti nuo to, kokia yra katilo galia. Įprastai vienam katilo kilovatui yra reikalingas 50-75 litrų vandens tūris. Žinodami savo katilo galią, nesunkiai apskaičiuosite koks akumuliacinės talpos tūris yra reikalingas. Pavyzdžiui, jeigu kietojo kuro katilas yra 20kW, akumuliacinės talpos tūris turėtų siekti 1000-1500 litrų. Akumuliacinės talpos dydis turi būti skaičiuojamas ir atsižvelgiant į katilo galią ir į planuojamą pakūrenimų skaičių per dieną. Pasirinkus didesnę talpą teks mažiau kartų bėgti į katilinę, tad tai taupys laiką ir užtikrins patogumą. Reiktų įsivertinti ir šildomų patalpų plotą, kad akumuliacinė talpa efektyviai paskirstytų šilumą visam plotui ar nebūtų sudėtinga jos užkaitinti iki reikiamos temperatūros. Akumuliacinių talpų kainos svyruoja atitinkamai nuo jų tūrio bei dydžio, todėl labai svarbu įsivertinti ir katilinės plotą, kad užtikrintumėte vietą akumuliacinei talpai ir netektų išlaidauti atliekant tam tikrus remonto darbus katilinėje.
Akumuliacinės talpos rūšys
Šie įrenginiai gali būti skirstomi į keletą skirtingų tipų – pratekančios, nepratekančios, su papildomu šilumokaičiu, su vieta elektriniam tenui įstatyti, su papildomu rezervuaru buitiniam vandeniui pašildyti ir kt. Kokį įrenginio tipą pasirinkti priklauso nuo to, kur įrenginys bus jungiamas bei nuo poreikio. Jungiant akumuliacinę talpą į šildymo sistemą, būtinas yra ir išsiplėtimo indas. Koks turi būti jo tūris priklauso nuo pasirinktos šildymo sistemos ir akumuliacinės talpos, tūri paskaičiuos ir tai įvertins specialistai, kurie užtikrins ir tinkamą sistemos darbą, parinkę atitinkamą rūšį bei tūrį. Akumuliacinė talpa gali būti prijungiama prie bet kokio kuro katilo, užtikrinant efektyvumą bei palengvinant šildymo sistemos priežiūrą.
Akumuliacinės talpos privalumai
- Užtikrinamas komfortas ir patogumas.
- Perteklinė šiluma sukaupiama talpoje, o ne patalpoje.
- Tolygus patalpų šildymas ir pastovi oro temperatūra.
- Efektyvus šildymo sistemos darbas.
- Taupomas kuras.
- Prailginamas katilo ir kamino tarnavimo laikas.
- Taupomas laikas – reikia rečiau pasirūpinti šildymo sistema (pakurti katilą ar papildyti kuro).
- Sudeginamas visas kuras, todėl nesusidaro suodžiai.
Išsirinkti akumuliacinę talpą patogiai galite mūsų elektroninėje parduotuvėje arba atvykę į mūsų saloną. Savo klientams siūlome tik kokybe pasižyminčių gamintojų talpas, pagal konkrečius parametrus, talpą, bei tipą. Mūsų specialistai patars bei padės išsirinkti Jūsų poreikius atitinkančią ir lūkesčius pateisinančią įrangą geromis kainomis.