Lygintuvai
Lygintuvų pasirinkimas
Galingesnį ir didesnį lygintuvą galite naudoti namuose, o nedidelį, mažesnės galios pasiimti su savimi į kelionę. Įprasti lygintuvai yra laikomi klasikiniais ir yra gana nebrangūs. Jie lengvi ir lengvai valdomi, tačiau nepasižymi jokiomis kitomis funkcijomis. Lyginant rūbus tokio tipo lygintuvu ir siekiant išgauti geriausius rezultatus, rekomenduojama apipurkšti drabužius vandeniu. Kitas tipas – gariniai lygintuvai. Su šiuo gaminiu pavyks greitai įveikti net ir itin susiglamžiusius rūbus. Gariniai lygintuvai savo viduje turi nedidelę vandens talpą, kuri skleidžia garus drabužių sudrėkinimui, kol lyginate. Gariniai lygintuvai taip pat pasižymi ir keliomis papildomomis, bet labai naudingomis funkcijomis. Automatinio išsijungimo, savaiminio išsivalymo bei neperkaitimo apsaugos funkcijos- padės dar patogiau naudotis lygintuvu. Kelioniniai lygintuvai pasižymi savo kompaktišku dydžiu. Šio tipo lygintuvas prireiks daug keliaujantiems žmonėms, kuriems svarbūs tvarkingi rūbai. Lyginant su standartiniais lygintuvais, jie yra mažesni, lengvesni ir puikiai telpa į lagaminą.
Lygintuvo pado pasirinkimas
Tinkamo lygintuvo pasirinkimas gali paversti lyginimo procesą lengvu, paprastu ir nevarginančiu.Tolygiai įkaistantys aliuminiai, keraminiai ir plieniniai lygintuvų padai saugo lyginamą audinį. Keramikinis padas- dažniausiai pagaminamas iš aliuminio ir padengiamas keramikinė danga. Jis labai greitai įkaista, pasižymi labai geru šilumos laidumu. Tačiau po ilgo naudojimo susibraižo, tampa lipnus ir jį gana sunku nuvalyti. Populiariausias lygintuvų padų tipas tai plieninis padas. Gaminamas iš nerūdijančio plieno, atsparus rūdims. Jų paviršius lengvai prižiūrimas ir valomas. Titano padas- yra labai patvarus ir lengvas. Pasižymi nerūdijančiu paviršiumi, greitu įkaitimu ir lengvai valomu bei prižiūrimu paviršiumi. Svarbu paminėti, kad šio tipo padai esant aukštai temperatūrai gali pradeginti audinius. Taip pat, yra lygintuvų su safyriniu padu. Jie pasižymi ypač dideliu patvarumu bei atsparumu įbrėžimams bei greitu įkaitimu. Šio tipo padus turintys lygintuvai yra brangesni, tačiau puikiai slysta audiniu ir tolygiai paskirsto šilumą. Tefloniniai padai- yra labai patvarūs, tolygiai paskirsto šilumą. Vienintelis minusas tas, kad po ilgo naudojimo jų paviršius gali nusidėvėti ar nusilupti.
Svarbiausios lygintuvo sąvybės
Taip pat pažiūrėkite ir kitas lygintuvų funkcijas. Rinkitės lygintuvą, kuris turi kelis skirtingus temperatūros nustatymus, kuriuos lengvai pritaikysite įvairių, skirtingų audinių lyginimui. Jei renkatės garinį lygintuvą, svarbus yra skylučių, pro kurias skleidžiami garai skaičius ir garų matuoklis ar reguliavimas. Pravartu rinktis lygintuvą, kuris turi purškimo funkciją, kuri būtina kokybiškam lyginimui. Štai pagrindinės savybės į kurias turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis šaldytuvą:
- Galingumas - Tai vienas svarbiausių kriterijų, nuo kurių priklauso lygintuvo efektyvumas bei jo našumas. Kuo lygintuvas yra galingesnis, tuo greičiau jis įkaista bei geba efektyviau išlyginti net ir sudėtingiausius audinius per gana trumpą laiką. Geros kokybės, našumu pasižymintys lygintuvai pasižymi didesniu kaip 2000W galingumu. Mažesnio galingumo lygintuvai nors ir pasižymės mažesne kaina, tačiau bus riboto funkcionalumo, taip pat gali neįveikti itin storų, sudėtingų audinių.
- Temperatūros reguliavimas - Kiekvieno spintoje yra drabužių iš skirtingų medžiagų. Kaip ir kiekviena medžiaga reikalauja atitinkamos temperatūros skalbimo metu, tuo turėtumėte vadovautis ir lyginant. Štai pavyzdžiui šilkui, sintetikai reiks visai kitos lyginimo temperatūros, nei pavyzdžiui linui ar medvilnei. Todėl individualus temperatūrų pasirinkimas leis kokybiškai, patogiai bei saugiai išlyginti rūbus. Temperatūrą lygintuve galima reguliuoti rankiniu būdu, arba LED ekano dėka. Daugelis lygintuvų taip pat rodo, kokioje temperatūroje tinkamiausia lyginti tam tikrus drabužius pagal audinį.
- Garų kiekis - Tai itin aktuali funkcija, kuri leidžia rūbus išlyginti ne tik greičiau, tačiau įveikia net ir storiausius bei sudėtingų medžiagų susiglamžymus. Kuo galingesnį garų srautą galima pasirinkti lygintuvu, tuo efektyvesnis bus drabužių lyginimas. Įprastai jis gali pasižymėti 15 – 160 g/min. diapazono nepertraukiama garų galia. Mažiausiai garų įprastai generuoja bevieliai gariniai ar turistiniai nedidelio dydžio lygintuvai (15 – 35 g/min.)
- Lygintuvo funkcijos - Tam, kad šis namų ruošos darbas nekeltų streso, o taptų daug paprastesnis ir greitesnis, siūlome atkreipti dėmesį į lygintuvo funkcijas. Tam tikros funkcijos šį darbą paverčia lengva ir malonia veikla. Kokios yra dažniausios ir populiariausios lygintuvų funkcijos?
- Automatinio išsijungimo funkcija – nesuklysime sakydami, kad daugelis buvo pakliuvę į situaciją, kuomet išėjus iš namų mintyse kirbėjo mintis ir dvejonės, ar lygintuvas tikrai išjungtas. Gera žinia, kad prietaisas turi savaiminio išsijungimo funkciją, todėl jums neteks nerimauti ar prietaisas tikrai išjungtas.
- Sausas ir drėgnas lyginimas – vandens talpos pagalba galite rinktis lyginimo būdą: sausą ar drėgną. Tai suteikia galimybę lyginti garais, arba juos išjungti. Aktualu lyginant įvairios medžiagos bei storumo audinius.
- Vertikali garų funkcija – tokia funkcija suteiks galimybę patogiai išlyginti rūbus esančius ant pakabos, pavyzdžiui sukneles. Taip pat labai patogu lygini užuolaidas ar kitus tekstilės gaminius, kurių nėra galimybės ar nepatogu padėti ant lyginimo lentos. Tik svarbu atkreipti dėmesį, kad lygintuve taip pat būtų ir garų kiekio reguliavimas.
- Savaiminis lygintuvo išsivalymas – tokia funkcija leis efektyviai pasirūpinti lygintuvo priežiūra bei pailginti jo tarnavimo laiką. Šią funkciją rekomenduojama naudoti 1-2 kartus per mėnesį. Lyginant itin daug ir dažnai, rekomenduojama funkcija naudotis kartą per savaitę.
Trumpa atmintinė į ką verta atkreipi dėmesį renkantis lygintuvą
- Prieš renkantis lygintuvą apgalvokite savo poreikius, planuojamų lyginti rūbų kiekį.
- Vieni svarbiausių kriterijų renkantis lygintuvą: galingumas, padas, temperatūros reguliavimas.
- Svarbiausios funkcijos renkantis lygintuvą: automatinė išsijungimo funkcija, savaiminis išsivalymas, vertikali garų funkcija.
- Taip pat renkantis lygintuvą atkreipkite dėmesį į jo vandens talpą, pado plotį, korpusą bei dizainą.