Radiatoriai
Viskas apie radiatorius
Vienas svarbiausių dalykų, planuojant nuosavo namo statybą ar įsigyjant butą – tinkama šildymo sistema, kuri būtų efektyvi ir lengvai prižiūrima. Tad viena mums dažniausiai sutinkamų sistemų yra radiatoriai. Jų yra pačių įvairiausių rūšių, tad priklausomai nuo to iš kokios medžiagos yra pagaminti radiatoriai, kaina taip nuo to labai priklauso, nes jie skirtingai išlaiko temperatūrą ir skleidžia šilumą į aplinką. Tad priklausomai nuo jūsų gyvenamosios erdvės ploto, galima rinktis skirtingo tipo radiatorius. Kokie būna radiatoriai, jų rūšys, privalumai ir trūkumai. Trumpai juos ir apžvelgsime.
Populiariausios radiatorių rūšys
Plieniniai radiatoriai arba įprastai dar vadinami skardiniai radiatoriai yra modernūs ir tvarkingi. Jų galima įsigyti įvairių dydžių, galių bei prijungimo tipų. Galima pritaikyti kone kiekvienam būstui ir įvairaus dydžio patalpoms. Dažniausiai jie yra sutinkami daugiabučiuose namuose, nes jų paprasta konstrukcija yra paprastai montuojama ir leidžia užtikrinti ilgaamžę eksploataciją. Tokie radiatoriai pasižymi paprastu, minimalistinio stiliaus dizainu, tad puikiai derės prie bet kurio interjero. Juos prižiūrėti ir sumontuoti visai nesudėtinga, nes prie sienos, jie yra tvirtinami universaliais laikikliais, taip pat juos galima, prireikus, nesudėtingai apsukti ir sumontuoti taip, kur patogiai yra pasiekiamas vandens įvadas. Tad pagal kainos ir kokybės santykį vienas iš populiariausių pasirinkimų yra plieniniai radiatoriai. Akcija dažnai yra taikoma būtent jiems. Tad ieškantiems ekonomiško ir praktiško varianto, tai yra gana neblogas pasirinkimas, nes be didelių investicijų, įsigysite radiatorius, kurie tarnauja net iki 20 metų. Dauguma šilumos ekspertų, pagal gebėjimą skleisti ir perduoti šilumą į išorę, plieninius radiatorius vertina gana teigiamai. Reguliuojant jų galingumą, tokio tipo radiatoriai gali įšilti net iki +25 laipsnių, tad galima labai puikiai subalansuoti konvekcinės šilumos atidavimą į aplinką.
Konvekciniai radiatoriai veikia konvekcijos būdu, kuomet per apatines radiatoriaus groteles patenka šaltas oro srautas, kuris yra pašildomas ir perduoda savo šilumą į išorę. Konvekciniai radiatoriai yra itin populiarūs bendro naudojimo patalpose, kur reikia greitai ir efektyviai pašildyti orą. Juos galima reguliuoti autonomiškai, nustatant automatinius režimus, kas kiek laiko jie turėtų aplinkai atiduoti šilumą. Jie puikiai tiks naujame būste, kuomet norima paslėpti interjero sprendimuose radiatorius, kad jie būtų akivaizdžiai matomi. Tad gali būti įmontuoti nišose, grindyse, kartu su grindų šildymo sistema ar po palangėmis arba montuojami žemi radiatoriai, kurie puikiai tinka būstams, kuriuose yra panoraminiai langai. Toks sprendimas yra brangesnis, tačiau estetiškiau atrodantis ir neužimantis papildomos vietos. Taip pat turėkite omenyje, kad konvekciniai radiatoriai yra visiškai saugūs, todėl neteks baimintis, kad gyvūnai ar maži vaikai užkllius už radiatoriaus ir susižeis.
Ketaus radiatoriai arba dar kitaip vadinami špižiniai radiatoriai pasižymi ilgaamžiškumu, ilgai skleidžia šilumą į patalpą. Tai radiatoriai, kuriuos daugelis atsimena dar iš savo vaikystės, jie puikiai tinka pačioms įvairiausioms patalpoms, nes jų eksploatavimo laikas yra neribotas. Tad dažnai šie radiatoriai yra naudojami montuojant gravitacines ir priverstinės cirkuliacijos šildymo sistemas. Priklausomai nuo turimų patalpų ploto, jūs galite rinktis pageidaujamą galingumą ir jų kiekį. Jų eksploatacija ir montavimas yra paprastas, nes yra galimybė užsisakyti radiatorių su apatiniu pajungimu bei integruotu ventiliumi, skirtu šildymo sistemos nuorinimui. Juos galima susirinkti atskiromis sekcijomis ir rinktis pageidaujamą galingumą.Tai labiausiai paplitę šildymo radiatoriai, dėl to, kad jie yra aukštos liejimo kokybės ir yra atsparūs rūdims. Nors palyginus jie lėčiau įšyla, bet puikiai sulaiko šilumą ir ilgą laiko tarpą ją atiduoda į išorę. Nors estetiškai jie nėra pats patraukliausias variantas, tačiau jie yra puikiai vertinami dėl prieinamos kainos ir aukšto efektyvumo.
Aliuminio radiatoriai yra labai mėgstamas daugelio klientų pasirinkimas, dėl to, kad jie greitai įšyla ir greit atiduoda šilumą aplinkai. Jie atrodo labai estetiškai, dėl to tik pasirodę rinkoje, tapo puikia alternatyva mums įprastiems špižiniams ar ketaus radiatoriams. Šie radiatoriai yra gaminami iš aukštos kokybės aliuminio, kurio savybės leidžia ne tik išgauti estetiškas formas, bet ir puikiai pritaikyti radiatorius net labai skirtingoms patalpoms. Pavyzdžiui, vonios radiatoriai, pagaminti iš aliuminio leis greitai ir efektyviai išdžiovinti drėgnus rankšluosčius ir tarnauti vietoje įprasto gyvatuko. Aliuminis yra atsparus korozijai ir puikiai pakelia net aukštą slėgį bei ilgai tarnauja. Kaip ir minėjome, aliumininiai radiatoriai puikiai tinka tiek privatiems namams, butams, komercinėms ar pramoninėms patalpoms apšildyti. Šildymo įrangos rinkoje, jie neabejotinai užima lyderių pozicijas, kuriems tikrai nėra lygių gebėjimo puikiai spinduliuoti šilumą į išorę, estetiškai atrodyti bet kurio stiliaus interjere ir būti ypač efektyvia šildymo priemone. Taip leidžiant susikurti maksimalų komfortą. Kitas aliuminių radiatorių privalumas, kurį tikrai būtina paminėti, tai jų lengvas svoris, lyginant su kitų rūšių radiatoriais. Be to, juos galima montuoti labai lanksčiai, pageidaujant kokio tik norite ilgio sekciją. Jų eksploatacija, priežiūra bei remontas yra vienas iš paprastesnių, tad lengvai pakeisite vieną radiatorių sekciją kita, be didesnių pastangų. Ne tik santechnikos meistrai ir specialistai juos vertina, bet ir namų šeimininkės, nes išoriškai nuvalyti aliuminius radiatorius yra itin paprasta, kas yra sudėtingiau kalbant apie kitų rūšių radiatorius.
Kur geriausia statyti? Radiatorių rekomenduojama statyti toje vietoje, kur yra didžiausias šilumos nuostolis. Šis faktas paaiškina, kodėl šildymo radiatoriai paprastai statomi po langais, kambario apatinėje dalyje. Pro juos prasiskverbiantis šaltas oras radiatorių pagalba yra sušildomas, taigi temperatūra patalpoje gali pasiskirstyti kur kas tolygiau. Tačiau naujos statybos namuose, kur šilumos nuostoliai nebėra tokie dideli, radiatoriui galima parinkti ir kitą vietą – šis pasirinkimas tampa kur kas lankstesnis.
Galingumas. Radiatoriai dažniausiai pasirenkami pagal patalpų, kuriose bus tvirtinami, kvadratūrą. Vienam kvadratiniam metrui reikia priskirti maždaug 100W galios. Jei būstas yra naujos statybos ir turi gerą šilumos varžą, vienam kvadratiniam metrui pakaks ir 60W.
Renkantis prietaiso galingumą, verta įsidėmėti ir šiuos patarimus:
- Jei prietaisą statysite ne po langu, reiktų rinktis apie 20 procentų galingesnį modelį. Galingesni modeliai bus reikalingi ir vėjuotose, neužstatytose vietose;
- Jei visgi radiatorius bus uždengtas užuolaidomis, tai neteksite maždaug 10-15 procentų šilumos;
- Didelis pliusas - palangė. Jei jos nėra, siekiant sumažinti šilumos nuostolius, virš radiatoriaus verta pakabinti lentyną – taip šilumos srautą nukreipsite į patalpos vidų, o ne į jos viršų;
- Taip pat svarbu radiatoriaus neužstatyti dideliais baldais, jie trukdys šilumai deramai pasiskirstyti patalpose.
Pagrindiniai faktoriai, į kuriuos reikia atsižvelgti vertinant šilumos nuostolį patalpose:
- Lauko temperatūra. Kuo žemesnė temperatūra lauke, tuo šilumos nuostolis bus didesnis.
- Pastato vieta ir oro sąlygos. Pastate, stovinčiame neužstatytoje, vėjuotoje vietovėje, šilumos poreikis yra didesnis nei tokiame pačiame pastate, stovinčiame mieste ar supamame medžių.
- Patalpų šilumos laidumas. Kuo mažesnis sienų, lubų ir grindų šilumos laidumas, tuo mažiau sunaudojama energijos išlaikyti nekintančią temperatūrą patalpų viduje.
- Langai. Aukštos kokybės, mažo šilumos laidumo langai leidžia taupyti išlaidas šildymui. Dideli, stiklinti paviršiai didina šilumos nuostolį.
- Radiatorių skaičius ir jų vieta.
- Vidutinė temperatūra. Temperatūros poreikis priklauso nuo patalpų paskirties.
Pajungimas. Atkreipkite dėmesį, kad gali skirtis radiatorių pajungimo būdai. Įrenginiai gali būti tvirtinami apačioje arba šone, o retesniais atvejais – abiem šiais būdais. Pasirinkimas priklauso, kurioje vietoje radiatorių statysite ir kaip namuose yra išvesti vamzdžiai.
Daugiau informacijos ir pasirinkimo variantų galite rasti mūsų internetiniame puslapyje: www.muresta.lt
O jei ieškote patarimo ar norite sužinoti daugiau informacijos, pasitarus su savo srities specialistais, visuomet galite kreiptis į mus tiesiogiai ir mūsų profesionalų komanda ne tik patars, padės išsirinkti, bet ir pasistengs operatyviai jūsų užsakymą pristatyti jūsų nurodytu adresu. Mes visuomet esame pasiruošę atsakyti į visus rūpimus klausimus bei surasti papildomą informaciją apie įrangos technines montavimo galimybes, eksploataciją, priežiūrą bei remontą.
Džiaugiamės, jog Muresta geras vardas ir reputacija, pelnė daugelio klientų pasitikėjimą, kurie įsirengia ar atnaujina savo namus įsigydami mūsų siūlomą aukštos kokybės įrangą, kurios gamyboje yra naudojamos ne tik kokybiškos medžiagos, bet ir technologijos, padedančios pasiūlyti tokius gaminius, kurie užima lyderiaujančias pozicijas rinkoje. Tuo jau spėjo įsitikinti daugelis mūsų klientų, kurie drąsiai ne tik patys įsigyja mūsų siūlomus gaminius, bet ir rekomenduoja savo artimiesiems bei pažįstamiems. Nepamirškite, kad šildymo sistema yra įrenginėjama ne vieniems metams, tad jos pasirinkimui rekomenduojama skirti pakankamai dėmesio, laiko ir investicijų, kad galėtumėte džiaugtis šiltais ir jaukiais namais bei mėgautis jų komfortu.