Vandens filtrai
Vandens filtrai skirti suminkštinti vandeniui butuose ar namuose
Priklausomai nuo to, koks yra jūsų vandens tiekimo būdas ir kokį kiekį suvartojate kas mėnesį, priklausys ir tai kokius vandens filtrus geriau montuoti savo nuosavuose namuose ar bute. Tad pagrindinė užduotis yra išsirinkti tokį vandens filtrą, kuris neabejotinai pagerintų geriamo vandens kokybę. Trumpai apžvelkime pagrindiniu filtrus, skirtus pagerinti vandeniui ir palyginkime tarpusavyje jų privalumus. Tačiau turėkite omenyje, kad tiksliai pasakyti kokio rūšies filtras nuo kalkių ar kitų nešvarumų jums būtų pats tinkamiausias gali tik patyręs meistras. Taip pat reiktų žinoti, kad jei vandens filtravimo sistema nebus tinkamai prižiūrėta, tai ji sklandžiai tiesiog neveiks. Galima įsirengto ir visą vandens filtravimo sistemą, sudarytą iš kelių filtrų kolonų, kuri nepertraukiamai paraleliniu režimu dirbs ir filtruos geriamą vandenį. Tokios vandens filtrų kolonos dirba pajungtos į bendrą kolektorių, dėl to filtrai valosi skirtingu metu, o pats vandens filtravimo procesas yra nenutrūkstamas. Šias sistemas rekomenduotina įsirengti erdviam nuosavam namui.
Populiariausios vandens filtrų rūšys ir jų privalumai:
- Mechaniniai kasetiniai filtrai. Tokio tipo vandens filtrai yra vieni populiariausių ir efektyviausių valymo įrenginių, visų pirma dėl to, kad jie yra labai universalūs, nes puikiai pašalina ne tik įvairias rūdis, smėlio, molio ar kitų kietųjų dalelių nuosėdas, bet ir kokybiškai pašalina nepageidaujamą vandens kvapą. Įprastai gali būti montuojami keliais būdais: montuojant į specialią talpą, per kurią toliau vandentiekiu keliauja geriamas vanduo arba į patį vandentiekio įvadą. Tokie filtrai, puikiai valo geriamą vandenį, tačiau priklausomai nuo jo užterštumo, mechanines filtrų kasetes gali tekti keisti dažniau nei kas pusę metų. Tokius valymo filtrus galima naudoti net šuliniui. Be to savo patogumui galite rinkti ir automatinius vandens filtrus, kurių eksploatavimo laikas yra ilgesnis ir juos keisti reikės rečiau. Pagrindiniai jų privalumai tokie, kad jie neužima daug vietos, nesudėtingas aptarnavimas ir detalių pakeitimas. Taip pat puikiai apsaugo vamzdyną nuo sąnašų ar nuosėdų kamščių susidarymu. Galima rinktis ir inovatyvų sprendimą – mechaninius vandens filtrus, kuriuos galima praplauti ir daug kartų naudoti tą patį filtrą. Tai padaryti visai nesudėtinga, užtenka atidaryti specialų vožtuvą vandens filtro apačioje ir nubėgdamas vanduo lengvai pašalina visas susikaupusias nuosėdas ir nešvarumus. Jei renkatės automatizuotą variantą, tai elektrinė pavara arba papildomai sumontuoti slėgio jutikliai, leis automatiškai vandens filtrui išsivalyti. Tokio tipo vandens filtrus rekomenduotina montuoti ten, kur prieiga prie vandens tiekimo yra ribota ir kaskart išiminėti bei keisti vandens filtrus būtų labai sudėtinga. O jei taip nutiko, kad apkalkėjo vandens filtro tinklelis, tuomet jis yra išvalomas specialiomis nukalkinimo priemonėmis. Jei tinkamai filtravimo sistema nebus prižiūrėta, tai ji sklandžiai tiesiog neveiks.
- Vandens filtrai, padedantys nugeležinti geriamą vandenį. Jei jūsų geriamajame vandenyje jaučiasi nemalonus geležies poskonis ir jis yra gelsvos ar rusvos spalvos, tuomet jame yra gausu geležies nuosėdų ir rūdžių. Priklausomai nuo geležies kiekio vandenyje, filtrą gali tekti keisti kas 2-3 mėnesius. Toks vanduo me tik itin pavojingas buitinei technikai bei santechnikai, bet ir voniai ar virtuvei. Be to, nuo tokio vandens lieka sunkiai pašalinamos dėmės ant baltų palangių. Tam, kad pašalinti šią problemą, rekomenduojama rinktis specialų vandens filtrą, padedanti nugeležinti ir pagerinti jo kokybę. Geležies perteklius yra pašalinamas oksidacijos būdu, naudojant dvivalentę geležies savybę oksiduotis ir taip reaguojant su oru, susidaro rūdys, kurios pasišalina per nuotekų sistemą.
- Vandens filtrai, padedantys suminkštinti kietą vandenį. Kietas vanduo yra tikras buitinės technikos ir vandens maišytuvų priešas, nes jame gausu kalcio ir magnio, dėl kurių pertekliaus susidaro kalkėjimas. Todėl kieto vandens minkštinimas yra tiesiog būtinas. Vandens filtrų, padedančių suminkštinti kietą vandenį, pagalba vietoj kalkių nuosėdų atsiranda natrio jonai, tad galima mėgautis geriamuoju vandeniu, prisotintu natriu. Kalkėjimo procesui įsisenijus, sutrinka vandens padavimas ar nutekėjimas, dėl ko gali tekti remontuoti skalbimo mašiną, indaplovę ar atnaujinti vandens maišytuvus vonioje ar virtuvėje. Dėl to, rekomenduojama rinktis specialius anglies filtrus, kurie gerokai sumažina kalcio ir magnio perteklių ir efektyviai apaugo nuo kalkių susidarymo.
- Vandens filtrai, naikinantys bakterijas. Bakterijų naikininimui geriamajame vandenyje yra naudojami filtrai, pagaminti naudojant skirtingas technologijas: ultravioletinių spindulių (UV) filtrus, skleidžiančius šviesą, kurios dėka ir žūsta vandenyje esančios bakterijos, ir taip efektyviai išvalo geriamąjį vandenį. Reiktų turėti omenyje, kad tokio tipo filtrams, bus reikalinga elektros energija; filtravimo technologija – atbulinė osmozė, kurią sudaro itin tankus metalinis tinklelis, per kurį teka elektros energija, kurios dėka yra sunaikinama net iki 98 procentų bakterijų ir mikroorganizmų.
Svarbu žinoti, kad visi šie filtrai yra pakankamai kompaktiški, puikiai tinkantys tiek butui, tiek nuosavam namui. kad juos galima būtų įrengti tiesiog virtuvinėje spintelėje po kriaukle arba tam skirtoje vietoje rūsyje. Galima rinktis įvairius filtravimo būdus ir filtro užpildus, su smėliu, su specialiu žvirgždu ar su druska, kuri efektyviai valo geriamą vandenį. Jie yra montuojami tik šalto vandens padavimui, kai kada galima per juos leisti ir vandenį, kurio temperatūra neviršija 40 laipsnių temperatūros. Nes šildant vandenį ir kylant aukštesnei temperatūrai visos bakterijos žūsta.
Kiti vandens filtrai
Kompaktiški ir estetiški gamintojo Viessmann Aquahome serijos vandens gerinimo įrenginiai neužima daug vietos ir padeda kovoti su kietu vandeniu. Individualių vandentiekių vartotojai dažnai susiduria su papildoma problema – tai ištirpę geležies ir mangano junginiai, sukeliantys rūdis ir geriamojo vandens parametrų (kriterijų) neatitikimą normoms.
Įrenginys veikia jonų mainų principu: filtro korpuse esantis neigiamos įkrovos užpildas pritraukia ir sulaiko teigiamos įkrovos elementus: kalcį, magnį. Taigi pro filtrą pratekėjusio vandens sudėtyje nelieka kietųjų mineralų. Įrenginio veiklos ciklus, pratekėjusio vandens duomenis bei daugybę kitų vandens monitoringo duomenų valdo automatinė programa.
Jei nežinote, koks vandens valymo filtras jums būtų tinkamiausias, tuomet visada galite kreiptis į Murestos profesionalų komandą, kuri ne tik patars, suteiks svarbios informacijos, bet ir padės išsirinkti jums optimaliausiai tinkantį variantą.