Kaip patyrus traumą judėti vonios kambaryje be baimės paslysti?

Patyrėte traumą važiuodami dviračiu ar paspirtuku? Žaidžiant futbolą ar krepšinį plyšo Achilo sausgyslė? Susidūrėte su laikinais nepatogumais įlipti į vonią ar bijote paslysti vonios kambaryje? O gal jūsų tėvams ar seneliams reikalinga pagalba prausiantis, kad nesusižeistų tiesiog vonios kambaryje? Yra keli paprasti dalykai, kurie gali palengvinti traumas patyrusių žmonių bei senjorų kasdienybę.

 

Kelios elementarios priemonės atstoja slaugą

„Visa laimė, šiandien jau yra paprastų sprendimų ir priemonių, kurios palengvina traumas patyrusių žmonių, sportininkų ar senolių kasdienybę, atstoja slaugos namų poreikį ir padeda jiems išsiversti be kito žmogaus pagalbos“, – teigia „Muresta“ ekspertė Sabina Nacevičienė.


Ji pastebėjo, kad ypatingai atšilus orams ir į gatves pasipylus dviračiams, paspirtukams, motociklams, padaugėja žmonių, patyrusių traumas. Atsiranda poreikis ieškoti sprendimų atliekant vonios procedūras čia ir dabar: pažemintos kėdutės, neįgaliųjų rankenos, arba teisingai vadinamo ranktūrio, kuris padėtų prisilaikant įlipti į vonią, neslidaus kilimėlio vonioje ar duše, kėdutės, atsparios drėgmei, ant kurios atsisėdęs žmogus galėtų saugiai praustis, klozetą paaukštinančio dangčio ir kitų pagalbinių priemonių.

Dažnai apie šiuos palengvinančius išgyventi traumas produktus žmonės nebūna nė girdėję. Susižaloti nė vienas neplanuojame, tačiau taip nutikus, pravartu žinoti, kad yra elementarių priemonių, kurios palengvins sveikimo laikotarpį. Kainos nėra aukštos, kaip gali atrodyti, pavyzdžiui, ranktūrį galima įsigyti nuo 9 eurų.

Kai tos pagalbinės priemonės taps nebereikalingos, galėsite jas padovanoti savo tėvams, seneliams ar kaimynams senjorams. Jiems tokia pagalba gali praversti ir palengvinti kasdienybę bei padėti išsiversti be kito žmogaus ar slaugos darbuotojo pagalbos“, – siūlo S.Nacevičienė.
 

Dušo ar vonios kėdutė – sportininkų komfortui


„Muresta“ ekspertė pastebėjo, kad dušo kėdutes itin pamėgo sportininkai, kurie bėga maratonus ar daug prisilaksto futbolo aikštėje: jie jau nori tiesiog komforto duše – nebestovėti, o patogiai atsisėsti ir ramiai nusiprausti. 

Dušo ir vonios kėdučių yra kelių gamintojų: nuo plastikinių iki nerūdijančio plieno, nuo elementarių iki stilingų, kurios ne tik nesugadins stilingo interjero, bet ir papuoš jį. Kai kurios kėdės yra tokios stilingos, kad puikiausiai tinka ir kituose kambariuose ar terasose. 

„Pastebėję tokius išaugusius poreikius neįprastoms prekėms plečiame asortimentą, nes mums rūpi žmogus, jo sveikata ir komfortas. Atsirenkame kokybiškiausias vokiečių gamintojų prekes, kurias galima įsigyti ne tik mūsų salone Vilniuje, bet ir elektroninėje parduotuvėje muresta.lt“, – dalinasi „Muresta“ ekspertė S.Nacevičienė. 

Pastebima nauja tendencija, kad žmonės vis labiau ieško komfortabilių sprendimų ir neprisiriša prie standartų: perka paaukštintus unitazus arba aukščiau tvirtina praustuvus. Netrukus tai taps taip įprasta, kaip virtuvėje paaukštinti stalviršiai, kad gaminant valgį nereikėtų lankstytis ir varginti nugaros.

 


Vonios ir dušo įranga – palengvinimas prausiantis

Vonios rankena, arba ranktūris, skirta prisilaikyti lipant į vonią ar iš jos. Ji gali būti laikinai, bet itin tvirtai pritvirtinama prie plytelių, sienos arba prigręžiama prie sienos vonios kambaryje.

Patikimi, pačių įvairiausių dizainų atraminiai ranktūriai neįgaliesiems ar bet kuriems sunkiai judantiems asmenims padeda užtikrinti, kad namų aplinka būtų saugi visiems, nepriklausomai nuo jų negalios ar judėjimo apribojimų.

Kitos pagalbinės priemonės gali būti tvirtinamos tualete, prie lovos arba bet kurioje kitoje vietoje, kurioje reikia papildomo prisilaikymo. Tokias įprasta matyti visuomeninių pastatų, prekybos centrų tualetuose. 

Kėdžių voniai ir dušui pasirinkimas didžiulis. Kai kurios dušo kėdės gali būti montuojamos tiesiai prie dušo sienelės, kad atsisėdus būtų lengviau ir saugiau nusiprausti. 

„Kėdės sėdynė turi būti patogi, kad būtų lengva ir malonu sėdėti prausimosi metu. Daugelis dušo ir vonios kėdžių turi komfortabilias sėdynės formas, reguliuojamą aukštį ir netgi papildomus patogumus, pavyzdžiui, atlošą arba pasukamąją sėdynės dalį.  Beje, kadangi kėdė bus naudojama duše, svarbu, kad jos medžiaga būtų atspari vandeniui ir neprarastų savo savybių dėl nuolatinio sąlyčio su drėgme,“ – patarimais dalinasi „Muresta“ ekspertė.

Visos šios ypatybės užtikrina, kad dušo kėdė neįgaliesiems bus saugi, patogi ir naudinga priemonė, palengvinsianti paprasčiausių poreikių patenkinimą.

„Taip pat nepamirškite neslystančio vonios kilimėlio, nes šlapiomis pėdomis lengviau paslysti, o ypač judėjimo problemų turintiems žmonėms,“ – primena S.Nacevičienė.

 

Tualeto paaukštinimas – didesniam komfortui

Dar viena pagalbinė priemonė traumas patyrusiems asmenims ar senjorams – paaukštintas unitazo dangtis, kurį galima lengvai pakeisti. Tačiau pastebėta tendencija, kad ši laikina priemonė tampa tokia patogia, kad ir po traumų žmonės ja puikiausiai naudojasi ir net rekomenduoja kitiems. 

„Traumas patyrusių, senyvo amžiaus ar neįgalių žmonių buitis ir sudėtingas judėjimas apsunkina ne tik jų pačių, bet ir juos slaugančių asmenų gyvenimą. Visgi, papildomos vonios priemonės tokiais atvejais gali ženkliai palengvinti naštą ir suteikti saugumo – tiek sergančiajam, tiek slaugančiajam“, – pataria „Muresta“ ekspertė. 

Daugiau nei 28 metus tik vonios kambario įranga prekiavusi „Muresta“ prieš metus pasikeitė neatpažįstamai: savo saloną išplėtė du kartus, o asortimentą padidino net 10 kartų. 

Atsinaujinęs salonas Vilniuje, Ukmergės gatvėje, dabar labiau primena naujos kartos parduotuvę – „showroom‘ą“, kurioje galima ne tik pamatyti naujausias gamintojų kolekcijas, bet ir įsigyti įvairiausių prekių namams: nuo vonios kambario, iki virtuvės įrangos, nuo namų tekstilės iki lauko židinių, kondicionierių, šiltnamių ir kitų prekių. Visas šias ir naujausias prekes rasite ir elektroninėje muresta.lt parduotuvėje. 

 

Kitos naujienos

other