Šildymo katilai
Kietojo kuro katilai
Kietojo kuro katilai – butiniai šilumos įrenginiai, kurie išgauna šilumos energiją ir šildo vandenį, deginant kietąją biomasę. Tokių įrenginių kuru tarnauja malkos, medžio drožlių briketai ir granulės, anglys ir netgi buitiniai likučiai, kaip įvairios nuoraižos. Priklausomai nuo naudojamo kuro, šie įrenginiai gali būti skirstomi į malkinius, anglinius, granulinius ir kombinuotus katilus. Pastarieji yra universalūs ir gali naudoti įvairias kuro rūšis. Granulės – tai biokuro rūšis, kuri dažniausias gaminama iš medienos, durpių ar žemės ūkio pramonių atliekų. Šio tipo katiluose kuro apdavimas ir degimo palaikymas vyksta automatiškai. Tam šalia katilo yra įrengiamas speciali kuro talpykla (bunkeris). Kuo ji yra didesnė, tuo ilgiau katilas gali degti.
Kietojo kuro katilai skiriasi ir pagal tai, kaip vyksta pats degimo procesas:
- Ilgo degimo katilai pasižymi didelėmis degimo kameromis, kuriose kuras dega viršuje ir apačioje, o vieno įkrovimo gali užtekti iki 12 val. nepertraukiamo darbo.
- Natūralios traukos įrenginiuose kuro degimą reguliuoja termostatai ir nėra jokio papildomo oro padavimo.
- Su papildoma trauka – šiuose modeliuose degimo intensyvumą reguliuoja įmontuojami ventiliatoriai.
- Pirolizės katilai – pasižymi tuo, kad juose kuras dega praktiškai be deguonies ir prie aukštų temperatūrų. Šio proceso metu malkos nedega atvira liepsna, o veikiau ilgai smilksta, ko pasekmėje yra išleidžiama daug dujų, ir vyksta antrinis degimas. Degios pirolizės dujos patenka į antrą kamerą ir ten užsidega. Degimo laikas tokių katilų gali siekti iki 10 valandų, o naudingumas siekia 90 %.
Dujiniai katilai
Dujiniai katilai – populiarūs prietaisai, įvairių patalpų ir karšto vandens šildymui naudojantys gamtines dujas. Suprantama, kad jie yra naudojami ten, kur yra galimybę pasijungti prie centrinio dujotiekio. Tokių katilų naudingumas siekia 94 %, o naujausių modelių, kuriuose naudojama kondensacinė sistema ir visa 100 %.
Dujiniai katilai gali būti statomi ant grindų, arba kabinami at sienų. Pirmieji pasižymi didesniais gabaritais ir svoriu bei tinka net ir didelio ploto patalpoms. Tačiau juos rekomenduojama įrenginėti atskiruose kambariuose. Sieniniai katilai neužima daug vietos, tačiau dviejų kontūrų modifikacijos dėka gali užtikrinti tiek namų tiek ir vandens šildymą. Šie įrenginiai yra lengvai valdomi ir veikia praktiškai automatiškai. Tai liečia uždegimą, nustatytos temperatūros aplaikymą bei įrenginio įsijungimą bei išsijungimą. Katilai stebi liepsną, kontroliuoja šilumnešio temperatūrą ir trauką dūmtraukyje. Šios funkcijos užtikrina papildomą saugumą namų gyventojams.
Tokio tipo katiluose gali būti skirtingos išmetamųjų dujų pašalinimo būdai. Šildymo įrenginiai su natūralia trauka tinka namams su dūmtraukiu, per kurį yra išmetami degimo proceso likučiai. Jei dūmtraukio patalpose nėra, tai rekomenduojama įrenginėti katilus su priverstine trauka. Priklausomai nuo to, kam skirti katilai: tik oro patalpose šildymui arba tiek oro tiek ir vandens šildymui, jie skirstomi į vieno arba dviejų kontūrų įrenginius
Šių katilų pranašumai yra nesudėtingas valdymas ir priežiūra, bei tai kad juos galima valdyti skaitmeninių sistemų, distancinių pultų bei automatikos pagalba. O renkantis katilą į savo namus, reikia įsivertinti patalpų plotą, sienų bei stogo storį ir medžiagas, lubų aukštį ir tokius veiksnius kaip rūsys, stiklinės sienos ir pan.
Moderniausi dujinių katilų variantai yra vadinami kondensaciniais ir nuo įprastų modelių jie skiriasi tuo, kad yra gerokai efektyvesni. Jų veikimas yra grindžiamas ne vien kuro deginimu, bet ir dujose esančių garų panaudojimu šilumos perdavimui. Šie įrenginiai įšyla vos iki 50 °С, jie yra tinkami pajungimui prie šildomų grindų sistemos. Katilo veikimo metu, degimo produktai ataušta iki 40 °С ir kondensuojasi taip išlaisvinant dar papildomą šilumos energiją.
Elektrinai katilai
Šiuose katiluose šilumnešis yra sušildomas elektros srovės pagalba. Juos taip pat kartais vadina elektriniais vandens šildytuvais. Jie dažniau yra naudojami nedidelio ploto bostose ar patalpose, kur vanduo yra sunaudojamas labai nedideliuose kiekiuose. Jie gali tarnauti kaip rezerviniai šilumos šaltiniai ir būti naudojami tik kaip pagrindinė sistema susistoja dėl gedimo. Tačiau elektriniai katilai pasižymi patikimumu ir saugiu veikimu. Viskas ko reikia – tinkamai įrengtos elektros instaliacijos. Jie neišmeta jokių kenksmingų dalelių į aplinka ir yra visiškai ekologiški. Prie jų pliusų galima priskirti ir kompaktiškus gabaritus bei labai paprastą įrengimą, be poreikio turėti papildomas patalpas skirtas kurui. Na ir ne paskutinį vaidmenį vaidina ir šių katilų kainos.
Šilumos siurbliai
Skirtingai nei aukščiau išvardintų įrenginių atveju, kai energija šilumnešiui yra naudojamas vienoks ar kitoks kuras ar resursai, šilumos siurbliai veikia iš esmės kitaip. Šie įrenginiai – tai katilų, karšto vandens tiekimo ir vedinimo sistemos junginys. Šilumos siurbliai ima energiją iš šaltiniu su žema temperatūra (lauko oras, vanduo ar žemė) ir perduoda ją į namo šildymo sistemą. Jie gali veikti ir atvirkštiniu principu – atšaldyti patalpose esantį orą, šiltesnio, esančio laike oro dėka.
Šilumos siurbliai yra universalūs sprendimai, tinkantys bet kuriam metų laikui. Vasarą jie atšaldo patalpas ir žiema šildo, taip pastoviai užtikrinant komfortiškas gyvenimo sąlygas ir malonų mikroklimatą. Tai ne tik ekologiškiausi sprendimai, kurie šiuo metu yra siūlomi namų vartotojams, bet ir ko gero patys saugiausi. Jų veikimo metu nėra deginamas joks kuras, o tai reiškia, kad nėra jokių išmetamų dujų ar galimybės sukelti gaisrą.
Skysto kuro katilai
Šie įrenginiai savo veikimu yra labai panašūs į dujinius katilus, tačiau kuru čia tarnauja dyzelinas, alyva ar kitos skystos degios medžiagos. Tai ko gero yra rečiausiai privačiame sektoriuje naudojami prietaisai, tačiau ten, kur savininkai turi prieigą prie pigesnių degalų ar panaudotos alyvos jie gali tapti labai efektyviais šilumos šaltiniais. Jie neabejotinai užtikrina autonomiškumą ir nepriklausomybę nuo centralizuotų sistemų. Jie taip pat pasižymi aukštu naudingumo koeficientu, kuris siekia 95 %, o konstrukcija yra tinkama automatinės sistemos įrengimui, kuri palengvina katilo kontrolę šildymo laikotarpiu. Tačiau, nors šiuolaikinių skystojo kuro katilų gamintojai ir stengiasi juos padaryti maksimaliai tyliais ir kompaktiškesniais, tačiau jų įrengimui reikalingos atskiros, idealiausiai izoliuotos patalpos. Katilinėje taip pat reikėtų numatyti vietą kuro atsargoms laikyti. Kaip ir dujiniai agregatai, šie įrenginiai gali turėti vieną arba du šilumnešio kontūrus, kurių pagalba yra pajungiami prie šildymo sistemų arba taip pat prie vandentiekio.
Kokybiški šildymo katilai - namų šilumos garantija visus metus. Jūsų namų šiluma centrinio šildymo katilai gali paversti įvairias kuro ar energijos rūšis. Vokietijos šilumos katilų gamintojas Viessmann yra tarptautinėje rinkoje pirmaujantis šildymo, pramoninių ir vėsinimo sistemų gamintojas. Italijos gamintojas Immergas yra lyderis namų ūkiui skirtų katilų. Gamintojo katilai šildymui yra ilgaamžiai, juose yra sumontuota moderni elektroninė įranga, leidžianti prijungti tiek lauko, tiek kambario termostatus. Šildymo katilai turi sumontuotą apsaugos sistemą, nutraukiančią dujų tiekimą esant bet kokiems požymiams, jog katilas gali perkaisti ar dujos gali patekti į aplinką. Skirtingos kainos šildymo katilai atitiks įvairių poreikių pirkėjų lūkesčius. Išsirinkę šildymo katilą jums priimtiniausia kaina, įsigyti jį galite internetu arba mūsų salone.
Dėl išsamesnės informacijos kreiptis telefonu +370 699 69951